„W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA”

Dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami‘’ w Krobi długo przygotowywały się do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia . Przedszkolaki swoje przygotowywania rozpoczęły od porządkowania sal. Zadbały o to, by w każdym kąciku był porządek, zabawki znalazły się na swoich miejscach, na półkach równo stały samochody, lalki ładnie ubrane czekały na gości, a książeczki na półkach zachęcały do ich czytania. Później wraz z paniami przystroiły świątecznie salę, zawieszając dekoracje, ozdoby.

Na koniec wspólnie ubrały choinkę kolorowymi bombkami, łańcuchami i własnoręcznie wykonanymi ozdobami .

W przedświąteczny czas pamiętały także o innych, biorąc wraz z rodzicami udział w charytatywnej akcji ,,Mikołaje 2020”. Dzieci czerpały dużo radości z możliwości obdarowywania innych, bo wiedzą jak ważne jest pomaganie.

Tradycją przygotowań do świąt w naszym przedszkolu jest także pieczenie pierników. W tym roku zrobiliśmy je z masy solnej. Było wiele frajdy z ich wykrawaniem i ozdabianiem, a później znalazły się na choince. Prawdziwe pierniczki jednak były. Panie z kuchni przygotowały je dla wszystkich przedszkolaków, bardzo im za to dziękujemy !

W oczekiwaniu na Gwiazdora śpiewaliśmy kolędy, pastorałki i wesołe świąteczne piosenki. Doczekaliśmy się! Gwiazdor przyszedł wraz z Elfem! Złożył wizytę w każdej grupie, obdarował nas miłym słowem, a co najważniejsze zostawił prezenty, na które dzieci czekały z niecierpliwością .

Wigilia w tym roku odbyła się w każdej grupie, gdzie przy pięknie ozdobionych stołach dzieci wraz z paniami zasiadły do wspólnej wieczerzy, symbolicznie dzieląc się wcześniej opłatkiem i składając sobie życzenia .

Było bardzo rodzinnie, bo przecież jesteśmy jedną przedszkolną rodzinką !