„KEEEPING THE CHRISTMAS SPIRIT ALIVE” – „POCZUJMY MAGIĘ ŚWIĄT”

Z końcem listopada 2020 roku nasze przedszkole przystąpiło na platformie e-Twinning do projektu pt. „Keeping the Christnas sprit alive” – „Poczujmy magię Świąt”.

 W przedsięwzięciu wzięło udział siedem przedszkoli z różnych krajów na terenie Europy: Polska, Litwa, Hiszpania, Włochy, Malta, Grecja i Chorwacja. W ramach projektu dzieci wraz ze swoimi Paniami wykonały przepiękne bożonarodzeniowe kartki z życzeniami w języku polskim, jak i angielskim. Następnie kartki te zostały wysłane do partnerskich przedszkoli biorących udział w projekcie. Do naszego przedszkola również dotarły kartki świąteczne wraz z życzeniami od dzieci z różnych zakątków Europy.

Bez dwóch zdań przedsięwzięcie zakończyło się powodzeniem. Piękne, różnorodne i przede wszystkim własnoręcznie wykonane kartki, które zmierzały do nas setki kilometrów –  nawet kilka tygodni, zostaną z nami na pewno na bardzo długo – to wspaniała pamiątka na wiele lat. Udział w takim projekcie pozwolił dzieciom na zdobycie nowych doświadczeń. Udowodniliśmy, że pomimo panującej na całym świecie pandemii można znaleźć sposób na zorganizowanie bezpiecznej integracji międzypaństwowej. Zaangażowanie zarówno Pań, jak i przedszkolaków było ogromne. Z zapałem i entuzjazmem wykonywali kartki świąteczne, a pomysłów na sposób ich wykonania nie było końca, dzięki czemu każda była inna, każda wyjątkowa.

Koordynatorem projektu i pomysłodawczynią w naszym przedszkolu była pani Sylwia Wałkiewicz, która również stworzyła wspaniałą wystawę z otrzymanych kolorowych kartek bożonarodzeniowych. Serdecznie dziękujemy jej za pomoc i wsparcie w realizacji projektu.