"MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY NAWET BARDZO JĄ LUBIMY"

Zima mroźna, zima biała,

wszystko śniegiem zasypała,

białe drogi, białe domy, białe pola -

nawet biała nasza droga do przedszkola!

 

Dnia 9 lutego nie tylko na dworze, ale także w naszym przedszkolu wszędzie królowała biel - ulubiony kolor ZIMY. Stało się tak za sprawą zorganizowanego tego dnia w przedszkolu BIAŁEGO DNIA.

Od rana zabawom i zajęciom towarzyszyła zima, a wraz z nią zimowe tańce, piosenki, zabawy ruchowe,  doświadczenia i obserwacje ze śniegiem, białymi produktami sypkimi (różnymi rodzajami mąk, cukrem, solą, ryżem, kaszką manną, kaszą). Doszukiwaliśmy się charakterystycznych cech zimy, doszukiwaliśmy się jej korzyści i niebezpieczeństw,  rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce zimowej, słuchaliśmy wierszy, opowiadań i  bajek. Wykonywaliśmy prace plastyczne o tematyce zimowej, a wszystko to w białej aurze, którą wnieśliśmy do przedszkola dzięki naszym białym strojom.

W jadłospisie także królowała biel – dzięki pani intendentce i paniom kucharkom,  poprzez przygotowane i serwowane posiłki. Mogliśmy się przekonać jak smaczne , a także ważne są produkty nabiałowe, mleczne w codziennej diecie.

Pogoda dopisała, dzięki czemu mogliśmy bezpośrednio podziwiać uroki zimy, zachwycać się pięknem otaczającej zaśnieżonej przyrody i oddawać się zimowym szaleństwom. Kiedy jest śnieg, to oczywiście muszą być sanki, bałwanki, aniołki na śniegu i obowiązkowo: bitwa na śnieżki. Przedszkolacy byli wzorowo przygotowani na białe szaleństwo: tego dnia przybyli do przedszkola właśnie na sankach, dzięki czemu tuż po śniadanku mogli rozpocząć figle na śniegu.

Na długo ten dzień pozostanie w naszej pamięci - minął nam szybko, ale był pełen radości, niesamowitych wrażeń i atmosfery pełnej życzliwości i przyjaźni.