„ŚWIĘTO ZIEMI U PRZEDSZKOLAKÓW”

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkole jak co roku postanowiło również przyłączyć się do obchodów święta Ziemi.

Z tej okazji na milusińskich czekało wiele zabaw i zadań z ekologią w tle – czytaliśmy wierszyki i bajki o tej tematyce, porozmawialiśmy o segregacji odpadów i przywołaliśmy przykłady działań, które można podjąć, by przyczynić się do ochrony środowiska na co dzień. Jednocześnie przypomnieliśmy sobie zasady z naszego przedszkolnego „Kodeksu Ekologa”. Przedszkolacy wykonali również prace plastyczne przedstawiające naszą planetę. Punktem kulminacyjnym tego dnia było „Sprzątanie Świata” – przedszkolacy świetnie się przygotowali i chętnie włączyli w akcję. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wybrały się na tereny w okolicach przedszkola. Zbierały śmieci i wrzucały do worków jednocześnie segregując je.

Celem tego święta było promowanie proekologicznych postaw wśród dzieci oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Czysty świat służy nam i naszemu zdrowiu. Jest naprawdę dużo przyjemniejszy niż ten zanieczyszczony, zaśmiecony. Dlatego… NIE ZAŚMIECAJMY GO!