„DZIEŃ MAMY I TATY”

Mama i tata to wielkie słowa, które kojarzą się z bezgraniczną miłością, dobrem, ciepłem rodzinnym i szczęściem. Mama i tata to również pierwsze słowa każdego dziecka, dla którego rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Od dziecka należy dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu panie pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca.

Z tej właśnie okazji 26 maja nasi przedszkolacy świętowali ten szczególny dzień. Niestety z uwagi na panującą pandemię nie można było zaprosić rodziców do naszego przedszkola. Również z tego powodu nie mogliśmy zorganizować wspólnego rodzinnego pikniku, który zgodnie z tradycją był corocznie organizowany właśnie z okazji święta rodziców. Mimo to, ten dzień był bardzo wyjątkowy zarówno dla przedszkolaków, jak i dla ich ukochanych mam i tatusiów. Tego dnia sala przedszkolna stała się sceną, panie reżyserami i operatorami kamer, a dzieci artystami, którzy to w odświętnych strojach prezentowali bogaty program artystyczny. A wszystko po to by w wspaniałej atmosferze wspólnie stworzyć niespodziankę dla rodziców w formie filmiku i zdjęć z występów ich pociech. Na swoich „scenach” dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, prezentowały układy taneczne oraz przede wszystkim przekazały rodzicom szczere życzenia i odśpiewały wspólnie gromkie „Sto lat”. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych upominków, które dzieci wręczyły rodzicom tuż po opuszczeniu przedszkola.

Atmosfera tej uroczystości w każdej z sal była podniosła i niezwykle rodzinna. Szczęśliwi i wzruszeni rodzice dumnie oglądali nadesłane przez panie filmiki. Mamy jednak nadzieję, że kolejne to wyjątkowe święto spędzimy już wspólnie i rodzice osobiście będą mogli podziwiać zdolności artystyczne naszych milusińskich.