„WITAJ PRZEDSZKOLE!”

W środę 1 września 2021 w mury naszej placówki powróciły przedszkolaki. Z ogromnym entuzjazmem i radością powitały znajome sale, koleżanki i kolegów oraz opiekujące się nimi panie. Dla niektórych były to pierwsze chwile spędzone w przedszkolu. Dzieci z grup „Krasnoludki” i „Jeżyki” dwa dni wcześniej brały udział w zajęciach adaptacyjnych zorganizowanych specjalnie dla nich i ich najbliższych.

Wspólnie z rodzicami zwiedziły przedszkole, oglądały pomieszczenia, w których będą spędzać czas. W sali czekały na nich zabawki oraz balony. Nauczycielki prowadziły liczne zabawy integracyjne, które zbliżyły dzieci do siebie, pozwoliły pokonać lęk i nieśmiałość. Tych kilka godzin upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci spędziły je radośnie z uśmiechem na twarzach, dzięki czemu 1 września odrobinę śmielej wkroczyły do przedszkola.

W tym roku szkolnym, do naszej placówki uczęszcza 221 dzieci, przydzielonych do 9 grup: Krasnoludki, Niezapominajki, Słoneczka, Jeżyki, Biedronki, Misie, Wiewiórki, Żabki (oddział przy szkole) oraz Pszczółki (oddział przy Żłobku Gminnym).

Pomimo wielu ograniczeń związanych z pandemią, życzymy wszystkim przedszkolakom wielu radosnych chwil spędzonych w gronie rówieśników, mnóstwa okazji do zdobywania nowych doświadczeń oraz satysfakcji z rosnącej samodzielności a także radości z odkrywania uroków chodzenia do przedszkola!