„PRZEDSZKOLACY UWIELBIAJĄ RUCH”

„Każde dziecko o tym wie.

Chcesz być zdrowy – ruszaj się!”

 

Zdajemy sobie sprawę, iż upowszechnianie aktywności fizycznej w połączeniu ze zdrowym żywieniem i higieną jest warunkiem zachowania i wzmocnienia zdrowia.

W trosce o właściwy rozwój wychowanków, a także dbając o kształtowanie u nich prawidłowych postaw i nawyków prozdrowotnych Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” w Krobi kontynuuje zapoczątkowane w ubiegłym roku zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez pana Sławomira Gembiaka.

Zajęcia sportowe to jedne z ulubionych zajęć dzieci. Przedszkolacy uwielbiają ruch, ćwiczenia sprawnościowe, zabawy i zawody sportowe – zwłaszcza te, które zawierają elementy rywalizacji. Takie zajęcia charakteryzują się różnorodnością, dzięki czemu dzieci chętnie biorą udział w proponowanych aktywnościach.

Oprócz tego na przełomie września i października przedszkolaki z grupy  „Słoneczka” i „Krasnoludki” miały okazję uczestniczyć w zajęciach ruchowych zorganizowanych przez Pana Łukasza z Akademii Ruchu ZVINNA. Spotkanie było możliwe przede wszystkim dzięki uprzejmości oraz pomocy rodziców dzieci z danych grup. Rodzicom udało się wygrać licytację zaproszenie na zajęcia ruchowe w ramach aukcji charytatywnych. W przypadku grupy „Słoneczka” to jeden z rodziców wygrał licytację i podarował je grupie przedszkolaków. Natomiast w licytacji spotkania dla „Krasnoludków” zaangażowali się wszyscy rodzice. Cała grupa zorganizowała zbiórkę, wspierając aukcję i wygrywając tym samym szansę na udział w zajęciach ruchowych. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i okazanie dobrego serca. Wasze pieniążki trafiły na cele charytatywne, a nasze przedszkolaki miały okazję przeżyć super przygodę i aktywnie spędzić czas.