„BAJKOWO W PRZEDSZKOLU”

Z początkiem listopada grupa „Słoneczek” i „Niezapominajek” przeniosła się we wspaniały baśniowy świat. A wszystko to za sprawą wyjątkowych gości – dwóch księżniczek w pięknych balowych strojach. Ten magiczny dzień związany był z „Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek”, który według kalendarza obchodzony jest 5 listopada na całym świecie. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Tego dnia na naszych przedszkolaków czekało mnóstwo niespodzianek. Spotkanie z królewnami rozpoczęło czytanie baśni pt. „O Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach” i rozmowa na temat jej treści i przesłania. W kolejnych zadaniach dzieci miały możliwość wykazania się znajomością bajek poprzez udział w quizie. Do ich zadania należało również dopasowanie rekwizytu do odpowiedniej kreskówki. Tego dnia nie zabrakło również muzycznych zgadywanek, zabaw ruchowych i tańców. Przedszkolacy przez chwilę mogli także poczuć się jak Kopciuszek – podzieleni na grupy rywalizowali ze sobą oddzielając groch od fasoli.

Obowiązkowym elementem tego magicznego dnia były pamiątkowe zdjęcia, na których każdy przedszkolak zamienił się w krasnoludka – przyjaciela Królewny Śnieżki. Za udział w spotkaniu z księżniczkami, świetną znajomość bajek i poradzenie sobie z trudnymi zadaniami każdy przedszkolak otrzymał medal i słodką niespodziankę.

„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Dziękujemy zatem Paniom z Biblioteki Miasta i Gminy w Krobi za wizytę, świetne przygotowanie i jednocześnie wspaniałą niespodziankę dla naszych przedszkolaków.