„WIGILIA I GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU”

Okres świąt  Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego człowieka, zarówno dla tego najmłodszego  jak i najstarszego.  Jest to czas odczuwania wielkiej radości, wspólnego kolędowania w magicznej scenerii. Także w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi zapanował świąteczny nastrój. Dnia 22 grudnia odbyła się Wigilia przedszkolna i spotkanie z Gwiazdorem. 

Od samego rana każda z grup przygotowywała się do tego wyjątkowego dnia. Zanim przedszkolaki zasiadły do wspólnej wigilii każdą grupę odwiedził Gwiazdor z wielkim workiem pełnym prezentów. Towarzyszył mu jego pomocnik – Elf . Dzieci śpiewały świąteczne piosenki, recytowały wierszyki a także zapewniały, że przez cały rok były bardzo grzeczne. Następnie każda grupa zasiadła do wspólnej Wigilii w swojej sali. Na świątecznym stole pojawiły się tradycyjne potrawy, które zostały przygotowane  przez pracowników przedszkolnej kuchni. Wszyscy zgromadzeni składali sobie świąteczne życzenia – życząc sobie zdrowia, spełnienia marzeń.

W tym dniu nie zapomnieli o nas przedstawiciele Koła Łowieckiego z Krobi, którzy jak co roku sprawili wszystkim przedszkolakom prezent bożonarodzeniowy w postaci sygnalizatorów świetlnych dla każdej z grup. Z całego serca dziękujemy za pamięć w tym wyjątkowym dniu.