„Hu, hu, ha nasza zima zła... czyli Dzień Biały w Przedszkolu”

     Pomimo tego, że za oknem prawie wiosna przedszkolaki i nauczyciele z Przedszkola Samorządowego,, Pod Świerkami” w Krobi we wtorek 8 lutego obchodzili Dzień Biały.  Całe przedszkole zamieniło się w zimową krainę. W salach z sufitów zwisały,, lodowe sople”, na korytarzach można było spotkać,, śnieżne zaspy” a stroje  idealnie wpasowały się w ten dzień gdyż wszyscy ubrani  byli w białe elementy. W przedszkolu zrobiło się bardzo zimowo.

A wszystko po to aby umilić czas naszym przedszkolakom i chociaż na chwilę przenieść ich do mroźnego, pełnego śniegu miejsca. Panie kucharki zadbały o to aby wszystkie posiłki w tym dniu były białe, co sprawiło przedszkolakom ogromną radość.

     Przedszkolaki wesoło bawiły się przy wesołych rytmach muzyki oraz miały okazję wykazać się przy różnych zimowych zabawach i  konkurencjach. Tańczyły z balonami, malowały Panią Zimę, rzucały do celu papierowymi śnieżkami a także tworzyły zimowe pejzaże przy użyciu nowatorskich technik. Jednak największą atrakcją była bitwa śnieżna z użyciem białych balonów. Dzieci starsze oprócz zimowych niespodzianek miały okazję dowiedzieć się jakie żyją na świecie białe zwierzęta, oglądając specjalnie przygotowaną na ten dzień prezentację.

Dzień Biały okazał się świetną okazją do zabawy ale także wzbogacił wiedzę przyrodniczą naszych przedszkolaków.