„ Wiosna, ach to ty...”

Dnia 22 marca w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami’’ w Krobi królował kolor zielony. W tym dniu przedszkolaki obchodziły Dzień Zielony, który został połączony z powitaniem wiosny. Przygotowania do powitania nowej pory roku w naszym przedszkolu zaczęły się już kilka dni wcześniej – w salach zmieniły się dekoracje, w kącikach przyrody pojawiły się kwiaty.

Dzień Zielony rozpoczęliśmy się od śpiewania  piosenek które witały Panią Wiosnę. Ponadto dzieci rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w różnych konkurencjach gdzie główną rolę odgrywał kolor zielony.

      Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia dzieci wraz z wychowawczyniami założyły mini ogrody, sadząc cebulki kwiatów, nasiona warzyw, zbóż. Na koniec wszystkie grupy wyruszyły na wspólny spacer, który miał na celu powitanie Pani Wiosny a pożegnanie Pani Zimy. Na czele każdej grupy była własnoręcznie stworzona Marzanna.

      Dzień Zielony dla naszych przedszkolaków to doskonała okazja aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.