„DZIEŃ DZIECKA” Pod „Świerkami”

 Dzień Dziecka  w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami" w Krobi odbywał sie w tym roku wyjątkowo dwa dni. 31 maja dzieci wyruszyły na wycieczki poza miasto, zorganizowane przy współpracy z Radą Rodziców.

Dzieci z grup najstarszych odwiedziły Wrocławskie ZOO i Afrykarium, gdzie mogły zobaczyć zwierzęta mieszkające w naszym kraju, a przede wszystkim zwierzęta egzotyczne. Dzieci z grup młodszych udały się do Pirackiego Parku Rozrywki Nenufar w Kościanie. Tam na przedszkolaków czekały liczne atrakcje, między innymi: wioska indiańska, bajkowe domki czy piracka tratwa a także zadania do rozwiązania na mądrość i odwagę. Nasze najmłodsze przedszkolaki spędziły czas  w sali zabaw Zaczarowany Świat WMB w Lesznie. W drodze powrotnej spędziły miło czas nad Zalewem Rydzyńskim. Wycieczki były ciekawą lekcją, która miała na celu poznanie otaczającego nas świata a także były świetną okazją do integracji z rówieśnikami.

1 czerwca świętowaliśmy w naszym przedszkolu. W tym dniu dzieci miały możliwość zapoznać się z grą w tenisa prowadzoną przez p. Magdalenę Kaczmarek a także uczestniczyć w zajęciach pokazowych z tańca zorganizowanych przez Mimikadance. Ten dzień obfitował również w inne ciekawe atrakcje zorganizowane przez wychowawczynie grup: bańki mydlane, malowanie na stretchu i kredą na betonie. Oczywiście nie zabrakło letnich smakołyków w postaci zimnych lodów.

 

Agnieszka Grobelna