„WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW U STRAŻAKÓW”

Dnia 29 kwietnia przedszkolacy z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi odwiedzili tutejszą remizę strażacką. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Strażaka nasi milusińscy przygotowali niespodziankę dla strażaków w postaci piosenki i życzeń w formie wierszyka.

Spotkanie z osobami, które na co dzień zajmują się ratowaniem ludzkiego życia  i pomaganiem innym okazało się niebywałą przygodą dla naszych przedszkolaków. Wszystkie grupy w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzętu używanego podczas akcji ratunkowych. Zwiedzając remizę strażacką przedszkolaki poznały miejsce gdzie odbiera się telefony alarmowe w przypadku zgłoszenia akcji ratunkowej. Każdy z przedszkolaków mógł poczuć się jak prawdziwy strażak zasiadając w wozie strażackim, który wykorzystywany jest do pomagania ludziom. Zwieńczeniem naszej wizyty był pokaz armatek wodnych, który okazał się  najlepszą atrakcją dla dzieci.

Do  oddziału ,,Pszczółki”, który mieści się przy Gminnym Żłobku strażacy wybrali się wozem strażackim.

Była to bardzo ciekawa i ważna lekcja dla przedszkolaków. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom za poświęcony nam czas, przekazaną wiedzę i przede wszystkim za tak miłe przyjęcie i upominki.

 

Agnieszka Grobelna