DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W tym roku Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypadł w wtorek 20 września 2022r. Dla dzieci z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi był to wyjątkowy czas. Już od samego rana wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane, ponieważ przyszły do przedszkola ze swoją ulubioną zabawką.  Każda z grup świętowała ten dzień na swój sposób.

Dzieci z grup najmłodszych bawiły się chustą animacyjną w rytmach znanych przebojów muzycznych, malowały na folii, tworzyły ,,burzę kulkową” a także zbijały balony z magicznego dywanu.  Przedszkolaki by wyrazić swoją sympatię do rówieśników miały okazję losować cukierki sympatii z pucharu komplementów, którymi obdarowywały się wzajemnie.

Świetną zabawą dla grup starszych okazały się różnego rodzaju konkurencje sportowe m.in. tor przeszkód, wyścigi rzędów, zabawa w krzesełka i rzuty do celu.  Eksperymentowanie z kolorami    i technikami plastycznymi pozwoliło na stworze przez przedszkolaków w tym dniu bajkowych opasek i prac grupowych.

Dzień zakończył się bardzo miłym akcentem, gdyż dzieci otrzymały medale Super Przedszkolaka, balony, słodki upominek a także mogły zrobić sobie zdjęcia w stworzonej przez nauczycieli fotobudce. W tym dniu wszyscy świetnie się bawili, nie zabrakło uśmiechów na twarzach naszych przedszkolaków.

 

Agnieszka Grobelna