,,Wielkanoc w przedszkolu”

Święta Wielkanocne to jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku. W środę 13 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne, które poprzedziła wizyta zajączka. Zwiastunem przygotowań do tego wyjątkowego dnia były wydobywające się z każdej sali lub holu żółte kurczaki, puszyste baranki, wielobarwne pisanki i pięknie brzmiące wielkanocne piosenki śpiewane przez naszych przedszkolaków.

Czytaj więcej

PRZEDSZKOLNA MEDALISTKA TURNIEJÓW WARCABOWYCH

W dniach 12 i 13 maja 2022 r. z upoważnienia Polskiego Związku Warcabowego odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów, których organizatorem był UKS Komorzanka Komorze przy współpracy z Gminą Żerków oraz Wielkopolskim Związkiem Warcabowym.

Czytaj więcej

„WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW U STRAŻAKÓW”

Dnia 29 kwietnia przedszkolacy z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi odwiedzili tutejszą remizę strażacką. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Strażaka nasi milusińscy przygotowali niespodziankę dla strażaków w postaci piosenki i życzeń w formie wierszyka.

Czytaj więcej

„PRZEGLĄD POEZJI DZIECIĘCEJ”

Dnia 6 maja w Przedszkolu Samorządowym,, Pod Świerkami " w Krobi odbył się półfinał konkursu recytatorskiego. W eliminacjach przedszkolnych wzięło udział 63 uczestników. Podczas konkursu zaprezentowane zostały utworu z kanonu literatury dziecięcej J. Brzechwy, J. Tuwima.

Czytaj więcej

„WIZYTA POGOTOWIA RATUNKOWEGO”

Dnia 10 maja w Przedszkolu Samorządowym,, Pod Świerkami" w Krobi zostało zorganizowane spotkanie z ratownikami medycznymi .  Każda z grup miała możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy, przypomnieć sobie najważniejsze numery alarmowe a także zobaczyć co należy zrobić w sytuacji zagrożenia życia.

Czytaj więcej

XVII POWIATOWY KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Tegoroczny Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej odbył się 20 maja w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi. Motywem przewodnim XVII edycji konkursu był temat „Razem z Ukrainą”. Zadaniem każdego uczestnika było zaśpiewanie piosenki nawiązującej w jakiś sposób do hasła przewodniego.

Czytaj więcej

„PIKNIK RODZINNY”

Po dwóch latach pandemii Przedszkole Samorządowe,, Pod Świerkami" w Krobi zorganizowało kolejny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty.  Dnia 4 czerwca w Kompleksie Rekreacyjnym w Dzięczynie spotkały się wszystkie przedszkolaki wraz z swoimi rodzinami. Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich zgromadzonych przez panią Dyrektor, która wyraziła swoją radość z powrotu do organizowania tego typu imprezy i życzyła wszystkim udanej zabawy.

Czytaj więcej

„Dzień Kominiarza”

Dnia 4 maja obchodzony jest Dzień Kominiarza. Z tej okazji przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego,, Pod Świerkami" w Krobi zaprosiły na spotkanie p. Andrzeja i p. Filipa, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto. Dzieci z grupy Misiów przygotowały dla naszych gości piosenkę, wierszyk o pracy kominiarza a także wręczyły mały upominek w postaci laurki.

Czytaj więcej

DZIEŃ ZIEMI (SPRZĄTANIE ŚWIATA)

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę  - ZIEMIĘ! Tego dnia, dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.

Czytaj więcej

ELIMINACJE POWIATOWE CZERWONAK 2022

 Dnia 19 maja w auli Przedszkola Samorządowego w Poniecu odbyły się eliminacje powiatowe do XXV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2022. W konkursie brało udział trzynastu uczestników a Przedszkole Samorządowe  „ Pod Świerkami” w Krobi reprezentowały: Laura Czechowska, Oliwia Grobelna  i Katarzyna Pieniężna.

Czytaj więcej

AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami”, jak co roku bierze udział w akcji „CAŁA POLSKA  CZYTA DZIECIOM”. Jest to kampania społeczna, która ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju oraz budowania kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Dodatkowo ma na celu zachęcić rodziców i innych dorosłych do codziennego czytania dzieciom.

Czytaj więcej

„ Wiosna, ach to ty...”

Dnia 22 marca w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami’’ w Krobi królował kolor zielony. W tym dniu przedszkolaki obchodziły Dzień Zielony, który został połączony z powitaniem wiosny. Przygotowania do powitania nowej pory roku w naszym przedszkolu zaczęły się już kilka dni wcześniej – w salach zmieniły się dekoracje, w kącikach przyrody pojawiły się kwiaty.

Czytaj więcej

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, ważne dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Jak co roku, 8 marca w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Czytaj więcej

„Hu, hu, ha nasza zima zła... czyli Dzień Biały w Przedszkolu”

     Pomimo tego, że za oknem prawie wiosna przedszkolaki i nauczyciele z Przedszkola Samorządowego,, Pod Świerkami” w Krobi we wtorek 8 lutego obchodzili Dzień Biały.  Całe przedszkole zamieniło się w zimową krainę. W salach z sufitów zwisały,, lodowe sople”, na korytarzach można było spotkać,, śnieżne zaspy” a stroje  idealnie wpasowały się w ten dzień gdyż wszyscy ubrani  byli w białe elementy. W przedszkolu zrobiło się bardzo zimowo.

Czytaj więcej

„WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY”

W tym roku, już po raz kolejny w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi "zagrała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzieci, znając dobrze cel, jaki przyświeca dobroczynnym zbiórkom organizowanym przez WOŚP, otworzyły swoje serca i skarbonki, chętnie podzieliły się swoimi oszczędnościami z osobami potrzebującymi. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i ich rodziców udało nam się zebrać aż 2 689,72zł! Z całego serca dziękujemy i cieszymy się, że nasze przedszkolaki, już od najmłodszych lat mogą doświadczać tego, że razem możemy więcej!

Czytaj więcej

„WIGILIA I GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU”

Okres świąt  Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego człowieka, zarówno dla tego najmłodszego  jak i najstarszego.  Jest to czas odczuwania wielkiej radości, wspólnego kolędowania w magicznej scenerii. Także w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi zapanował świąteczny nastrój. Dnia 22 grudnia odbyła się Wigilia przedszkolna i spotkanie z Gwiazdorem. 

Czytaj więcej

„PAN PODLEŚNICZY W PRZEDSZKOLU”

W dniu 15 grudnia do Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi przybył pan podleśniczy Marek Juskowiak z Nadleśnictwa Jarocin. W spotkaniach brały udział dzieci ze wszystkich grup wraz z nauczycielkami.

Czytaj więcej

„DZIEŃ BABCI I DZIADKA”

Babcia i dziadek to dla dzieci bardzo szczególne osoby.  Święto Babci i Dziadka to wyjątkowy dzień w ciągu roku, kiedy każdy wnuk może podziękować dziadkom za ważną rolę jaką pełnią w ich dziecięcym życiu.  W Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi ta uroczystość była obchodzona inaczej niż zazwyczaj.

Czytaj więcej