„ Wiosna, ach to ty...”

Dnia 22 marca w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami’’ w Krobi królował kolor zielony. W tym dniu przedszkolaki obchodziły Dzień Zielony, który został połączony z powitaniem wiosny. Przygotowania do powitania nowej pory roku w naszym przedszkolu zaczęły się już kilka dni wcześniej – w salach zmieniły się dekoracje, w kącikach przyrody pojawiły się kwiaty.

Czytaj więcej

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, ważne dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Jak co roku, 8 marca w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Czytaj więcej

„Hu, hu, ha nasza zima zła... czyli Dzień Biały w Przedszkolu”

     Pomimo tego, że za oknem prawie wiosna przedszkolaki i nauczyciele z Przedszkola Samorządowego,, Pod Świerkami” w Krobi we wtorek 8 lutego obchodzili Dzień Biały.  Całe przedszkole zamieniło się w zimową krainę. W salach z sufitów zwisały,, lodowe sople”, na korytarzach można było spotkać,, śnieżne zaspy” a stroje  idealnie wpasowały się w ten dzień gdyż wszyscy ubrani  byli w białe elementy. W przedszkolu zrobiło się bardzo zimowo.

Czytaj więcej

„WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY”

W tym roku, już po raz kolejny w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi "zagrała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzieci, znając dobrze cel, jaki przyświeca dobroczynnym zbiórkom organizowanym przez WOŚP, otworzyły swoje serca i skarbonki, chętnie podzieliły się swoimi oszczędnościami z osobami potrzebującymi. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i ich rodziców udało nam się zebrać aż 2 689,72zł! Z całego serca dziękujemy i cieszymy się, że nasze przedszkolaki, już od najmłodszych lat mogą doświadczać tego, że razem możemy więcej!

Czytaj więcej

„WIGILIA I GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU”

Okres świąt  Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego człowieka, zarówno dla tego najmłodszego  jak i najstarszego.  Jest to czas odczuwania wielkiej radości, wspólnego kolędowania w magicznej scenerii. Także w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi zapanował świąteczny nastrój. Dnia 22 grudnia odbyła się Wigilia przedszkolna i spotkanie z Gwiazdorem. 

Czytaj więcej

„PAN PODLEŚNICZY W PRZEDSZKOLU”

W dniu 15 grudnia do Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi przybył pan podleśniczy Marek Juskowiak z Nadleśnictwa Jarocin. W spotkaniach brały udział dzieci ze wszystkich grup wraz z nauczycielkami.

Czytaj więcej

„DZIEŃ BABCI I DZIADKA”

Babcia i dziadek to dla dzieci bardzo szczególne osoby.  Święto Babci i Dziadka to wyjątkowy dzień w ciągu roku, kiedy każdy wnuk może podziękować dziadkom za ważną rolę jaką pełnią w ich dziecięcym życiu.  W Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi ta uroczystość była obchodzona inaczej niż zazwyczaj.

Czytaj więcej

„BALIK”

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest to wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Tak też było w dniu 14.01.2022r. w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

Czytaj więcej

„AKCJA „Kartka Świąteczna Dla…”

Kartki świąteczne to jedna z tradycyjnych form przekazywania życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia.  Wysyłanie kartek świątecznych to wspaniała tradycja, która niestety z roku na rok coraz bardziej zanika. Aby podtrzymać świąteczną tradycję przedszkolaki i nauczyciele z Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi włączyli się w akcję „Kartka Świąteczna Dla… zorganizowaną przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Czytaj więcej

„MIKOŁAJKI”

6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”

 

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. To wyjątkowe święto uwielbiają wszystkie maluchy.

Czytaj więcej

Mikołaje 2021

Święta Bożego Narodzenia to dla osób potrzebujących szczególnie trudny czas.  Do dnia 30 listopada w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi trwała zbiórka nowych zabawek, gier edukacyjnych, książek, przyborów szkolnych, słodyczy a także artykułów spożywczych dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej z gminy Krobia.

Czytaj więcej

Andrzejki

We wtorek 30 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci z naszego przedszkola miały możliwość poznać starodawne zwyczaje związane z Andrzejkami.

Czytaj więcej

„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

„Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula.”

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – Pluszowe Misie, 25 listopada opanowały Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” w Krobi.

Czytaj więcej

„DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI”

Dnia 10 listopada w dzień poprzedzający Święto Niepodległości, Przedszkole Samorządowe ,,Pod Świerkami” w Krobi wzięło udział w akcji ,,Szkoła dla hymnu”. W przedszkolnym holu o symbolicznej godzinie 11:11 został odśpiewany 4- zwrotkowy hymn narodowy. Tego dnia przedszkolacy przygotowywali również ozdoby – nie zabrakło więc własnoręcznie wykonanych przez dzieci flag czy rozetek.

Czytaj więcej

„BAJKOWO W PRZEDSZKOLU”

Z początkiem listopada grupa „Słoneczek” i „Niezapominajek” przeniosła się we wspaniały baśniowy świat. A wszystko to za sprawą wyjątkowych gości – dwóch księżniczek w pięknych balowych strojach. Ten magiczny dzień związany był z „Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek”, który według kalendarza obchodzony jest 5 listopada na całym świecie. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Czytaj więcej