„WITAJ PRZEDSZKOLE!”

W środę 1 września 2021 w mury naszej placówki powróciły przedszkolaki. Z ogromnym entuzjazmem i radością powitały znajome sale, koleżanki i kolegów oraz opiekujące się nimi panie. Dla niektórych były to pierwsze chwile spędzone w przedszkolu. Dzieci z grup „Krasnoludki” i „Jeżyki” dwa dni wcześniej brały udział w zajęciach adaptacyjnych zorganizowanych specjalnie dla nich i ich najbliższych.

Czytaj więcej„WITAJ PRZEDSZKOLE!”

„ZANIM NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE…” :)

        Ostatnie dni w przedszkolu upłynęły naszym przedszkolakom na wspólnych zabawach. Sprzyjająca letnia aura zapraszała  do   wspólnych spotkań integracyjnych na powietrzu, spacerach, rozmowach o wakacyjnych planach. Czas wakacji jest oczekiwany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jednak bez znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa nie zawsze kończy się szczęśliwie.

Czytaj więcej„ZANIM NADESZŁY UPRAGNIONE WAKACJE…” :)

„PRZEDSZKOLACY SPRZĄTAJĄ GMINĘ”

Z końcem maja w Krobi została zorganizowana akcja pod hasłem „CZYSTA GMINA”. Całe przedsięwzięcie polegało na sprzątaniu różnych terenów publicznych w całej gminie Krobia. Była to szansa na zadbanie o okolicę i wspólne działanie na rzecz środowiska. Akcja adresowana była do wszystkich mieszkańców gminy – i tych najmłodszych i tych najstarszych.

Czytaj więcej„PRZEDSZKOLACY SPRZĄTAJĄ GMINĘ”

„DZIEŃ MAMY I TATY”

Mama i tata to wielkie słowa, które kojarzą się z bezgraniczną miłością, dobrem, ciepłem rodzinnym i szczęściem. Mama i tata to również pierwsze słowa każdego dziecka, dla którego rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Od dziecka należy dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu panie pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca.

Czytaj więcej„DZIEŃ MAMY I TATY”

„PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI”

W maju w naszym Przedszkolu „Pod Świerkami” odbył się Przedszkolny Przegląd Recytatorski pod hasłem „Lubimy wierszyki”. Chętne dzieci recytowały w swoich grupach wiersze polskich autorów. Wybór wiersza należał do uczestnika i jego rodziców, ponieważ pod ich okiem odbywały się również przygotowania do prezentacji. Wszystkie dzieci zaprezentowały wysoki poziom artystyczny, a swoje występy wzbogaciły o różnorodne środki teatralne i rekwizyty.

Czytaj więcej„PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI”

„DZIEŃ STRAŻAKA”

4 maja to nie tylko święto kominiarzy. To także Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji dzień ten w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” został poświęcony również strażakom. Niestety z uwagi na obecną sytuację spowodowaną koronawirusem tegoroczne obchody nie mogły odbyć się zgodnie z tradycją.

Czytaj więcej„DZIEŃ STRAŻAKA”

„DZIEŃ KOMINIARZA”

Szczęście

Szczęście owszem się zdarza,

Wystarczy mieć guzik i spotkać... kominiarza

 Na pewno każdy z nas często zastanawiał się, skąd się wziął sympatyczny zwyczaj łapania za guzik na widok kominiarza. Zwyczaj jest tak stary jak samo kominiarstwo.

Czytaj więcej„DZIEŃ KOMINIARZA”