,,Wielkanoc w przedszkolu”

Święta Wielkanocne to jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku. W środę 13 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne, które poprzedziła wizyta zajączka. Zwiastunem przygotowań do tego wyjątkowego dnia były wydobywające się z każdej sali lub holu żółte kurczaki, puszyste baranki, wielobarwne pisanki i pięknie brzmiące wielkanocne piosenki śpiewane przez naszych przedszkolaków.

Czytaj więcej,,Wielkanoc w przedszkolu”

„PIKNIK RODZINNY”

Po dwóch latach pandemii Przedszkole Samorządowe,, Pod Świerkami" w Krobi zorganizowało kolejny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty.  Dnia 4 czerwca w Kompleksie Rekreacyjnym w Dzięczynie spotkały się wszystkie przedszkolaki wraz z swoimi rodzinami. Impreza rozpoczęła się od powitania wszystkich zgromadzonych przez panią Dyrektor, która wyraziła swoją radość z powrotu do organizowania tego typu imprezy i życzyła wszystkim udanej zabawy.

Czytaj więcej„PIKNIK RODZINNY”

„Dzień Kominiarza”

Dnia 4 maja obchodzony jest Dzień Kominiarza. Z tej okazji przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego,, Pod Świerkami" w Krobi zaprosiły na spotkanie p. Andrzeja i p. Filipa, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto. Dzieci z grupy Misiów przygotowały dla naszych gości piosenkę, wierszyk o pracy kominiarza a także wręczyły mały upominek w postaci laurki.

Czytaj więcej„Dzień Kominiarza”

ELIMINACJE POWIATOWE CZERWONAK 2022

 Dnia 19 maja w auli Przedszkola Samorządowego w Poniecu odbyły się eliminacje powiatowe do XXV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2022. W konkursie brało udział trzynastu uczestników a Przedszkole Samorządowe  „ Pod Świerkami” w Krobi reprezentowały: Laura Czechowska, Oliwia Grobelna  i Katarzyna Pieniężna.

Czytaj więcejELIMINACJE POWIATOWE CZERWONAK 2022

AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami”, jak co roku bierze udział w akcji „CAŁA POLSKA  CZYTA DZIECIOM”. Jest to kampania społeczna, która ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju oraz budowania kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Dodatkowo ma na celu zachęcić rodziców i innych dorosłych do codziennego czytania dzieciom.

Czytaj więcejAKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

„ Wiosna, ach to ty...”

Dnia 22 marca w Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami’’ w Krobi królował kolor zielony. W tym dniu przedszkolaki obchodziły Dzień Zielony, który został połączony z powitaniem wiosny. Przygotowania do powitania nowej pory roku w naszym przedszkolu zaczęły się już kilka dni wcześniej – w salach zmieniły się dekoracje, w kącikach przyrody pojawiły się kwiaty.

Czytaj więcej„ Wiosna, ach to ty...”