„POD ŚWIERKAMI” - ROSNĄ PRZYSZLI PŁYWACY

W naszym przedszkolu dzieci uwielbiają wyjazdy na basen. Nauką pływania w tym roku szkolnym objętych było 78 dzieci w wieku od 4 do 6 lat. W każdy poniedziałek i w każdą środę  można spotkać na basenie  w Gostyniu grupę wesołych przedszkolaków, którym nie przeszkadza jesienna plucha czy mroźna pogoda zimą. 

Dzieci zaczynają od prostych zabaw oswajających ich ze środowiskiem wodnym pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów by po roku lub dwóch samodzielnie przepłynąć basen sportowy. Rodzice  nie dowierzają widząc swoje pociechy 5-cio lub 6-cio letnie wskakujące do sportowego basenu i płynące z przyborem lub bez 25 metrów. Często tak bywa, że dziecko wcześniej nauczy się pływać i mobilizuje do tego swojego rodzica. Nasze dzieci dzięki wytrwałości  i systematyczności każdego roku biorą udział w zawodach pływackich w tym roku nazwanych Gostyńską Ligą Pływacką Niepodległości 2018. W lidze tej startowało  140 zawodników w 10 kategoriach wiekowych. Naszych 15 pływaków rywalizowało od marca do czerwca łącznie w czterech „bitwach”. W każdym starcie zawodnicy zbierali punkty, których suma decydowała o końcowym wyniku. I miejsce zajął w tym roku Dawid Junory a III miejsce Maksymilian Marciniak. Na trybunach dopingowały zawsze licznie przyjeżdżające całe rodziny naszych przedszkolaków. Wszystkim naszym małym zawodnikom gratulujemy  osiągniętych wyników i życzymy wam wielkich sukcesów w następnych zawodach pływackich. Na zakończenie roku pływackiego wszystkie dzieci uczące się pływać otrzymały koszulki w kolorze zielonym i czerwonym z napisem „Umiem pływać” lub  „Lubię pływać”.