„DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA JEST WŁAŚNIE DZISIAJ…”

,,Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

To święto Ani, Basi i Krzysia…

Dzień Przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce”

 

              Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 20.09 został ustanowiony w 2013 r.   z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka dla popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. ,,Wszystkiego najlepszego”, ,,co dzień nowych przygód…”, ,,gwiazdki z nieba” – takimi oto życzeniami rozpoczęliśmy Dzień Przedszkolaka. Każda z grup świętowała we własnej sali rozpoczynając ten dzień od wspólnych zabaw. Uroczystość obfitowała w najróżniejsze atrakcje – od zabaw muzyczno-ruchowych, z balonami, chustą animacyjną  aż  po konkurencje sportowe. Nie zabrakło również dużej ilości tańca przy przedszkolnych przebojach. Nauczyciele, a także obsługa przedszkola składała wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia: uśmiechu od ucha do ucha, wspaniałych przyjaciół i wszystkiego dobrego. Z ogromnym zadowoleniem dzieci przyjęły uroczyste Sto lat, wykonane przez dorosłych.

              Ponadto, dzieci z poszczególnych grup odśpiewały swoje ulubione piosenki z repertuaru dziecięcego. Po wspólnych zabawach każdemu przedszkolakowi wręczono wspaniałe dyplomy, medale a także kolorowe balony, które towarzyszyły dzieciom w drodze do domu. Odpowiedni dobór muzyki oraz zabaw integracyjnych zainspirował przedszkolaków do okazania sobie nawzajem życzliwości, wywołał radość, oraz chęć dzielenia się tym z innymi.

               Drogie przedszkolaki! Mamy nadzieję, że dzisiejsze święto na długo zapadnie w waszej pamięci. Życzymy Wam drogie dzieci, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach.