„BO W TEATRZE CZARODZIEJSKIE JEST TO NA CO PATRZĘ…”

Za sprawą teatrzyku ,,Pompon” i ,,Teatru Multimedialnego” nasze przedszkolaki mogły przenieść się w zaczarowany świat baśni i bajek.

Poniedziałkowe przedpołudnie 8 listopada dzieci z grup Krasnoludki, Jeżyki i Pszczółki spędziły razem z psem Pomponem, księżniczką Lilianną a także złą czarodziejką ,,Czarną Chmurą”. To artystki z teatrzyku ,,Pompon” dały spragnionym wrażeń dzieciom namiastkę teatru w najlepszym wykonaniu. Było kolorowo, zabawnie, śpiewająco a najmłodsze przedszkolaki miały możliwość wejść w bajkowy świat i ocalić psa Pompona z rąk złej czarodziejki jednocześnie przywracając piękną, słoneczną pogodę.

Z kolei dnia 10 listopada dla dzieci z grup Niezapominajki, Słoneczka, Biedronki, Misie, Wiewiórki i Żabki został zorganizowany spektakl multimedialny ,,Interaktywne spotkanie z bajką” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Dzieci w tym dniu przeniosły się do świata Królowej Śniegu, pomogły Sindbadowi wyjść z labiryntu, poznały świat Pocahontas i Pinokia. Przepełniona humorem, zabawą akcja oraz zaaranżowane środki sceniczne wywołały u przedszkolaków zachwyt i ogromny entuzjazm.

Było to inne niż zazwyczaj spotkanie z bajką, które zapadnie dzieciom głęboko w pamięć.