PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W ostatnim tygodniu listopada i na początku grudnia w Przedszkolu Samorządowym ,,Pod Świerkami” w Krobi odbyły się uroczystości pasowania na przedszkolaka.

Była to bardzo ważna uroczystość dla nowych przedszkolaków z grup Krasnoludki i Jeżyki ale także dla grup starszych Niezapominajki, Pszczółki i Słoneczka które w wyniku pandemii były zmuszone przesunąć w czasie swoje pasowania . Tegoroczne uroczystości  ze względu na istniejące obostrzenia odbyły się bez udziału rodziców. O  namiastkę pasowania dla rodziców zadbały wychowawczynie grup, które stworzyły specjalne nagrania upamiętniające ten ważny dzień w życiu każdego przedszkolaka.

Uroczystości rozpoczęły się od części artystycznej, w której przedszkolaki miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie, w którym każdy przedszkolak przyrzekał zgodnie się bawić, przychodzić do przedszkola z uśmiechem, być dzielnym. Następnie  przyszedł czas na moment pasowania, gdzie główną rolę odegrały wychowawczynie każdej z grup pasując swoich wychowanków. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom i biret. Wszystkim przedszkolakom z okazji ich święta życzymy wiele radości i ciągłego uśmiechu na twarzy.