Andrzejki

We wtorek 30 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” w Krobi przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci z naszego przedszkola miały możliwość poznać starodawne zwyczaje związane z Andrzejkami.

Przedszkolaki z radością brały udział w przygotowanych wróżbach i zabawach. Miały możliwość zajrzeć w przyszłość i sprawdzić, co je czeka. Aby wróżby się spełniły – dzieci rzucały monetami do wiaderka lub ofiarowywały czerwone serduszka. Nie zabrakło popularnej zabawy z bucikami. Przedszkolaki miały możliwość poznania swojej przyszłości - losując karty z obrazkami różnych zawodów, a przebijając serce z imionami poznawały imię osoby, którą spotkają na swojej drodze w najbliższej przyszłości.

Czy wróżby się spełnią , tego nie wie nikt. Czas pokaże, ale pewne jest to ze przyniosły naszym przedszkolakom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.