„PAN PODLEŚNICZY W PRZEDSZKOLU”

W dniu 15 grudnia do Przedszkola Samorządowego ,,Pod Świerkami” w Krobi przybył pan podleśniczy Marek Juskowiak z Nadleśnictwa Jarocin. W spotkaniach brały udział dzieci ze wszystkich grup wraz z nauczycielkami.

Pan Marek opowiadał o tym w jaki sposób troszczy się o las, na czym polega jego praca w ciągu całego roku. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie. Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom przetrwać tak trudny okres jakim jest zima.  Pan podleśniczy zapoznał każdą z grup z gatunkami drzew, które mogły zobaczyć i dotknąć na żywo. Największą atrakcją tego spotkania był pokaz prawdziwego poroża jelenia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pana Marka i ochoczo skorzystały z możliwości zadawania pytań. Pytania były różnorodne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.

Na koniec spotkania każda grupa otrzymała kolorową broszurę przyrodniczą, dzięki której przedszkolaki będą mogły poszerzać swoją wiedzę o lesie i jego zwierzętach a także specjalny pokarm dla ptaszków na zimę. Panu Markowi bardzo dziękujemy za przybycie i przekazanie takiego ogromu wiedzy na temat lasu i zwierząt tam mieszkających.