ŚWIĄTECZNY CZAS W PRZEDSZKOLU ,, POD ŚWIERKAMI” W KROBI.

Grudzień to w naszym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt.  Podczas zajęć dzieci poznawały tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje panujące w Polsce. Choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków.

Dzieci wykonywały proste ozdoby świąteczne, którymi zdobiły okna swoich sal, Wykrawały i dekorowały pierniki, ubierały wspólnie choinkę. Uczyły się śpiewać tradycyjnych kolęd,  piosenek oraz choreografii tanecznych o tematyce zimowo- świątecznej. Dla maluchów to wyjątkowy czas, gdzie mogą poznać tradycję Świąt Bożego Narodzenia, poczuć „magię świąt”.

W ,,Mikołajki” naszych przedszkolaków odwiedził  święty Mikołaj w ubraniu biskupa.  Jego wizyta przypomina nam zawsze  o tym jak ważna jest potrzeba dzielenia się z innymi.  W tym dniu dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko gościa  – troszkę  i zawstydzone. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się wielu faktów z życia świętego Mikołaja, kim był i skąd pochodził?, jakim był człowiekiem?.  Gość zachęcał dzieci, aby  pomagały potrzebującym, były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu, Opuszczając  przedszkole, wystawione w korytarzach buty wypełnił słodkościami. Oprócz podarków św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości.