WIGILIA PRZEDSZKOLNA I ODWIEDZINY GWIAZDORA

Wigilia - to najpiękniejszy dzień w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. Już po śniadaniu dzieci z entuzjazmem wyglądały gościa z prezentami. W tym roku radości i śmiechu było co nie miara gdy przez okno ujrzały ,, wesoły orszak”.

To aniołek i elf towarzyszyły Gwiazdorom w drodze do przedszkola aby doręczyć paczki przedszkolakom. Spotkania we wszystkich oddziałach rozpoczęły się od śpiewu kolęd i piosenek. Podczas rozmów dzieci chętnie opowiadały o sobie i przedszkolu, kto przez cały rok starał się być grzeczny… W tym roku przedszkole odwiedziło aż trzech gwiazdorów z pomocnikami. Dzieci miały okazję dłużej cieszyć się  ze wspólnego spotkania i osobiście odebrać paczki co uwieczniono  na pamiątkowych zdjęciach. Nim cała społeczność przedszkolna zasiadła do Wigilijnego stołu dyrekcja,  pracownicy i przedszkolacy wzajemnie składali sobie świąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem. Na odświętnie przygotowanych stołach pojawiła się tradycyjnie ryba, barszcz, kapusta z grzybami i makiełki. Wspólne kolędowanie jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę.

Takie podniosłe chwile są dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem i doświadczeniem co bez wątpienia wpływa na ich rozwój społeczny i emocjonalny, dlatego też nasze przedszkole kultywuje tradycje tych pięknych świąt.